Hliníkové konstrukce Zdeněk Matyšek

Poslat nezávaznou poptávku

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Pro nacenění zimní zahrady a pergoly jsou potřeba:

  • rozměry půdorysu
  • požadavky na zateplení
  • počet dveří a oken
  • barva profilu

Zdeněk Matyšek
mobil: +420 728 707 575
tel.: 515 334 512
e-mail: zdenekmatysek@seznam.cz

Zimní zahrady

Zimní zahrada je místem na hranici mezi zahradou a domem. Chráněni před nepříznivými vlivy počasí, zde můžeme v klidu odpočívat, věnovat se svým koníčkům nebo třeba i pracovat, případně sportovat. Díky velkým proskleným plochám cítíme, jako bychom seděli pod korunami stromů. Vhodně vytápěná zimní zahrada s dvojitým, dnes již i trojitým zasklením je v podstatě další obytnou místností, kterou můžeme využívat po celý rok. Je nutné dát pozor na přemíru sluníčka v letních měsících, proto je nutné zvážit vhodné stínění jako jsou žaluzie, markýzy, nebo také skla s pokovenou vrstvou odrážející část nežádoucího tepla.

Samotná konstrukce zimních zahrad může být jak kovová, tak ze dřeva nebo umělé hmoty. Je jenom na Vás, jakou možnost zvolíme. Každá má své pro i proti.

Dřevěné konstrukce nebývají extrémně drahé, působí „přírodně” a jsou poměrně trvanlivé. Ovšem nejpozději po pěti až sedmi letech by se měly přetřít, aby byly chráněny před vlhkostí, dřevokaznými houbami a škůdci. Na jižní straně podle potřeb i dříve.

Plastové profily mají minimální nároky na údržbu, dobře izolují a jsou lehké. Díky nejnižší statické pevnosti ale musí být u větších zahrad zesíleny výztuží z pozinkované oceli. Je omezena nosnost střešní konstrukce.

Nejdražší, ale v mnohých ohledech nejlepší jsou hliníkové konstrukce; mají dobré statické vlastnosti i trvanlivost. Mohou mít jakoukoli barvu a už se o ně v podstatě nemusíte starat. Hliníkové konstrukce jsou samonosné, a tak i na velkou zimní zahradu vystačí poměrně tenká konstrukce. Skvěle se hodí do vlhkého prostředí, kde pěstujete hodně květin. Abychom snížili náklady na pořízení zimní zahrady, hliníkové profily můžete kombinovat se dřevem i plastem (hliník pro konstrukci střechy, dřevo či plast pro obvodové stěny).

Ať už vyberete jakékoli řešení, měla by konstrukce a celkový design ladit se stylem domu a venkovní zahradou.

Provedení naší zimní zahrady je zcela s přerušeným tep. mostem, všechny otvíravé prvky jsou vyrobeny ze systému schüco, nosná hliníková konstrukce je kompletně tepelně oddělena od exteriéru, vyjma nerez šroubů průměr 5mm, které přitahují vnější přítlačnou lištu, toto je opravdu zanedbatelné promile tepelných mostů, důkazem je řada realizací zimních zahrad, které naši zákazníci užívají celoročně jako hlavní obytné prostory(např. obývací pokoje, vířivkové a welness prostory, jídelny atd.)
samozřejmě je nutné počítat s tím, že prosklené plochy jsou vždy nejslabším článkem obvodového pláště budovy a je zde nejpravděpodobnější výskyt kondenzace vnitřní vlhkosti-je tudíž nutno s rozvahou projektovat vytápění, vzduchotechniku apod., vše je na bližší konzultaci, kterou Vám rádi poskytneme

Zdeněk Matyšek